1. Sušit můžete i jemné prádlo
Nejčastěji lidi od pořízení sušičky prádla odradí to, že v ní nemohou sušit vše. Nebo si to alespoň mylně myslí.
Dříve tomu tak skutečně bylo. Sušit jste v sušičce mohli jen bavlněné kousky, a to navíc velice opatrně. Dnes už to tak ale není.
Sušit můžete i hedvábí, vlnu, umělá vlákna, oblečení do posilovny, košile, halenky a spoustu dalších kousků. Přizpůsobíte tomu jen sušící program, ale rozhodně se nemusíte omezovat.
Sušička Beko EDF85241CSH1W obdržela dokonce certifikát WoolMark® Apparel Care, díky čemuž máte jistotu, že vám usuší i jemný vlněný svetřík s maximální péčí. Svetřík bude příjemný na dotek a bez žmolků.
2. Košile už nemusíte žehlit
Další zajímavostí je, že košile po vysušení v sušičce už často nemusíte ani žehlit. Stačí opět vybrat speciální program na sušení košil a po dosušení budou vaše košile připravené na ramínko nebo do práce.
Pokud se vám přece jen bude chtít, můžete košili rychle přežehlit. Ale rozhodně u žehlení nestrávíte dlouhé hodiny.
Sušička Beko DPS7405GB5 nabízí speciální program určený pro sušení košil. Vaše oblíbené košile usuší při nízké teplotě a speciálními pohyby bubnu je ochrání před pomačkáním.
3. Ušetříte až 52 hodin ročně
Věděli jste, že lidé věnují žehlení v průměru hodinu týdně? To je celkem 52 hodin ročně.
52 hodin ročně, které můžete věnovat rodině, koníčkům, anebo práci. Nemusíte se stát otrokem žehlicího prkna a žehličky. Díky sušičce prádla se vám čas strávený žehlením zkrátí na minimum.
Košile stačí rychle přežehlit, halenky jen pěkně pověsíte na ramínko, trička složíte a kalhoty si můžete rovnou obléct. Díky sušičce už prakticky nebudete muset žehlit. A když už, tak jen jednou měsíčně na třeba 30 minut.
4. Sušička není hlučný spotřebič
Bojíte se, že si domů pořídíte hlučný spotřebič? Slýchávali jste hororové příběhy, jak si přes sušičku prádla člověk ani nepopovídá? Máte obavy, že budete rušit sousedy?
I zde vás uklidníme. Sušičky prádla jsou čím dál tím tišší. Například sušička Haier HD80-A3959-S vydává při sušení maximální hluk o výši 66 dB. To zhruba odpovídá běžné konverzaci.
Pokud navíc zavřete sušičku do skříně, koupelny, nebo do kumbálu, ani o ní nebudete vědět.
5. Za energie si příliš nepřiplatíte
Častým argumentem proti pořízení sušičky prádla je také její energetická náročnost a náklady spojené s jejím provozem. Naštěstí žijeme v 21. století, kdy už sušičky nežerou jako sloni.
Například sušička BEKO DPY8506GXB2 se nachází v energetické třídě A+++, a při běžném provozu spotřebuje zhruba 176,8 kWh/rok. To, když přepočítáme se současnými cenami energií, vychází na zhruba 736 Kč ročně, tedy na 61,3 Kč měsíčně.
6. Vejde se i do malých prostor
Nežijete ve velké vile? Nemáte doma prostoru nazbyt? Musíte si hodně dobře plánovat každý nový spotřebič nebo nábytek do domácnosti? A máte tedy za to, že si sušičku prádla domů nemůžete pořídit?
Naopak! Sušičky prádla jsou dnes už tak kompaktní, že se vejdou i do malého jednopokojového nebo studentského bytu. A navíc tím, že ji můžete umístit přímo na pračku, vám nezabere prakticky žádné místo navíc.
Slim sušička BEKO B3T672490WCSHWG se se svými rozměry 84,6 x 59,7 x 54,3 cm vejde jak do koupelny, tak i do skříně, kumbálu, pokoje, pod kuchyňskou linku, anebo třeba i do sklepa (pokud v něm máte přívod elektřiny).
7. Na výběr sušičky nejste sami
Máte za to, že se musíte sami rozhodnout, jakou sušičku prádla si pořídíte? Že musíte projít stovky spotřebičů, abyste se správně rozhodli? Že je to jen na vás?
Pak vás rádi naposledy v tomto článku vyvedeme z omylu. S výběrem té správné sušičky prádla vám rádi poradíme!
Jsme zde pro vás - DobréElektro.cz - jsme specialisté na domácí spotřebiče a bílou elektroniku. Ať už si nebudete vědět rady s kapacitou sušičky, jejími rozměry, výkonem, anebo třeba s vhodnými funkcemi, s klidem se na nás obraťte. Rádi vám podáme pomocnou ruku a pomůžeme vám s výběrem vaší nové sušičky prádla.