Akční kampaně našeho e-shopu DobreElektro.cz
212 243 722
Po - Pá 9:00 - 17:00
Zpět na všechny články

Candy Smart Touch – inteligentní spotřebiče ovládané mobilem

Sníte o domácnosti, ve které se nebudete muset s ničím namáhat a všechno se udělá „samo“? Moderní technologie pokročily ohromným skokem dopředu a dnes již můžete prakticky všechna svá zařízení a spotřebiče ve svém bytě či domě ovládat pomocí chytrého telefonu. Jak? Jak to funguje? A co všechno vám to přináší?

Praní levou zadní

Mezi nejméně oblíbené domácí práce patří bez debaty praní. Člověk má pocit, že toho špinavého oblečení vůbec neubývá, ba naopak. Haldy nejrůznějších barev a materiálů, které se musí roztřídit, připravit, zvolit správný prací program, vyvěsit, sundat a složit do skříně. 

Co kdyby ale existoval způsob, díky kterému byste mohli ušetřit spoustu času? Co kdyby existovala aplikace ve vašem telefonu nebo tabletu, díky které byste měli celé praní pod palcem?

Candy Smart Touch

Candy Smart Touch přináší revoluci domácích prací. Jedná se o chytrou aplikaci od značky Candy, která je kompatibilní s chytrými zařízeními jako je tablet či smartphone s iOS 8.0 a vyšší, nebo Android 4.4 a vyšší. 

Právě díky ní můžete ovládat své chytré domácí spotřebiče, jako je právě pračka, kdekoliv, kdykoliv a odkudkoliv. Jen s pomocí svého smartphonu.

Jak zprovoznit aplikaci Candy Smart Touch

A jak tuto aplikaci zprovozníte? 

  1. Nejprve si vytvořte účet na simply-Fi. Zde si ověříte, jestli máte vše správně připojeno. Pokud máte Android s funkcí NFC, tak si ji zapněte, protože se vám bude hodit. 
  2. Následně s nainstalovanou aplikací ve vašem chytrém zařízení si vyberte, že chcete přidat daný spotřebič, například pračku. Aplikace vás požádá o to, abyste přidali přesné datum jejího nákupu a vše potvrdíte zmáčknutím tlačítka v simply-Fi. 
  3. Potom přibližte svůj mobil nebo tablet k Smart Touch nálepce na vašem spotřebiči a vaše zařízení se spárují.

Jak propojit mobilní telefon s Candy Smart Touch pokud NFC nemáte 

V případě, že NFC ve svém mobilním telefonu nemáte, nic se neděje. Existuje totiž i druhý způsob propojení Smart Touch s vaší pračkou. Na začátku postupujete velmi podobně. 

Vyberete si, který typ zařízení chcete přidat do simply-Fi, zadáte datum nákupu a zde přichází zásadní rozdíl. Aplikace vás požádá, abyste si zapnuli NFC, a pokud odmítnete, ručně zadáte číslo modelu, díky čemuž také bez většího problému propojíte obě zařízení.

Jak Candy Smart Touch funguje?

V aplikaci máte na výběr z mnoha nejrůznějších pracích programů, které můžete přidávat mezi své oblíbené. Nejste si ještě úplně jistí s výběrem správného vhodného pracího programu? V takovém případě vyfoťte vaše prádlo a simply-Fi vyhodnotí za vás, který z pracích programů bude pro vaše oblečení to nejlepší. 

Pokud máte špatnou paměť, nastavte si upozornění, kdy budete potřebovat zapnout praní. Kompletní ovládání pračky není omezeno žádnou vzdáleností, můžete ji tedy kontrolovat odkudkoliv.

Další funkce Smart Touch:

  • Stahování dalších pracích programů.
  • Možnost odložení začátku a konce praní.
  • Kompatibilita s hlasovými asistenty Amazon a Google.

Hoover a aplikace hOn Smart Home

Vlastníte pračku od jiné společnosti než je Candy? Nebojte, existují také aplikace od jiných značek. Například hOn Smart Home od společnosti Hoover. Ta dokonce vyhrála mezinárodní soutěž Red Dot Award 2020. Je velice intuitivní, personalizovaná a dynamická. 

Dokonce je i multifunkční, a tak ji můžete používat nejen na zařízeních Hoover, ale také Candy či Haier. A funguje na velice podobném principu jako simply-Fi. 

Aplikaci si můžete stáhnout jak na Android, tak i na iOS. A stejně jako v Smart Touch, můžete s ní propojit Alexu od Amazonu nebo Google Assistant a vydávat tak své pračce hlasové povely.

HomeWhiz pro Beko

Ani značka Beko nezůstává pozadu a přináší svým klientům chytrou aplikaci – HomeWhiz. Opět si ji můžete stáhnout z App Store nebo Google Play. 

Pro přidání zařízení do aplikace potřebujete speciální kód pračky, který najdete po otevření dvířek. Následně zapnete Bluetooth na obou zařízeních a synchronizujete je. Na pračce Beko zapnete Bluetooth přidržením tlačítek pro teplotu a Bluetooth po dobu asi 3 vteřin.

I vaše domácnost může být ultramoderní

Inteligentní domácnost už není jen drahou vymožeností, kterou si mohou dovolit jen ti nejbohatší. Dostává se už i mezi běžné uživatelé. I vy si tak můžete na svém smartphonu jednoduchým mávnutím prstu vyprat oblečení, umýt nádobí nebo uvařit vodu na čaj.

Mrkněte na další články