Akční kampaně našeho e-shopu DobreElektro.cz
212 243 722
Po - Pá 9:00 - 17:00
Zpět na všechny články

Chytrá vestavná trouba: Co všechno umí a proč je fajn ji mít?

Chytré vestavné trouby jsou šikovnými pomocníky do každé domácnosti. Kvalitní moderní vestavné trouby zajistí, že vaše pokrmy budou vždy rovnoměrně dokonale propečené a práce s troubou bude pro vás jedna radost. Co všechno taková vestavná trouba umí? Jaké funkce vám nabízí? A proč je fajn si jednu takovou troubu do své kuchyně pořídit?

Využijte snadné čištění i chytré rozmrazování

Vestavné trouby disponují mnoha pokročilými funkcemi. Jednou z těch velmi užitečných je třeba chytré rozmrazování.

To vám při vaření ušetří řadu starostí. Například pečivo dokáže chytrá trouba rozmrazit během chvíle. Už tak nemusíte myslet na to, abyste si požadované potraviny vyndali z mrazáku s dostatečným předstihem.

Rovnoměrné pečení na všech úrovních

Velmi užitečným pomocníkem v každé kuchyni je také technologie Surf. Jde o funkci, kterou disponují trouby značky Beko, například model BEKO BIR 14400 BGCS.

Vytvořena byla na principu foukání horkého vzduchu ze stran. Díky tomu peče trouba rovnoměrně ve všech úrovních. Znamená to, že můžete připravit několik jídel najednou, a to dokonce až o 30 % rychleji.

Pyrolytické čištění trouby

K čemu slouží funkce s názvem pyrolýza? Jde v podstatě o jednoduchý mechanismus samočištění. Založen je na tom, že se trouba zahřeje na vysokou teplotu, až 500 °C. To způsobí, že se vysokým žárem veškeré zbytky v troubě promění na popel.

Tyto sypké nečistoty pak jednoduše setřete. Trouby vybavené samočištěním vám tak ušetří zdlouhavé drhnutí napečených zbytků jídla.

Touto funkcí je vybavena řada současných trub. Patří k nim například model Amica TXB 123 TCPDNB. Trouba této značky současně využívá šikovný katalyzátor zápachu. Ani při používání samočistící funkce se tak nemusíte bát nadměrného zápachu nebo snad kouře v bytě.

Na pečení vždy uvidíte

Veškeré moderní vestavné trouby jsou též vybaveny LED displejem. Což vám výrazně usnadní manipulaci s nimi. Místo složitého nastavování teploty si můžete jen vybrat, co chcete přesně péct.

Zajímavým doplňkem je též teplotní sonda, možnost zapínání a vypínání na dálku pomocí mobilního telefonu nebo vnitřní kamera. K čemu potřebuje taková trouba kameru? Hodit se bude hlavně vám. Abyste mohli pohodlně sledovat přípravu pokrmu, nemusíte už totiž troubu otevírat. Tuto funkci má třeba model Candy FCWTC 001X/E.

LED osvětlení ve dvou řadách

Tento spotřebič je navíc vybaven praktickými LED světly. LED osvětlení rozmístěné ve dvou řadách dokonale osvětluje prostor trouby. Vždy tak budete mít dokonalý přehled, co se uvnitř děje a nehrozí vám pokrmy nedokonale upečené či snad připálené.

Pro dokonalý výsledek při vašich kulinářských experimentech jistě využijete i víceúrovňové pečení, rovnoměrné pečení, parní pečení SteamBake a spoustu dalších praktických funkcí.

Jak vybrat správnou troubu

Okouzlily vás funkce vestavěné trouby, ale nejste si jisti, jak vybrat tu správnou

1. Správná velikost

Při výběru trouby záleží mimo dostupných funkcí v první řadě na její velikosti.

Ta musí odpovídat otvoru v kuchyňské lince. Obvykle mají trouby šířku 60 cm. Některé výrobky však disponují i šíří 90 cm. Pečlivé měření a studování nákresu od výrobce je proto před koupí nezbytnou podmínkou.

2. Ideální vnitřní objem

Druhým podstatným parametrem je vnitřní objem. Co se vnitřního objemu týče, záleží především na tom, jaké množství pokrmů budete běžně připravovat. Což se odvíjí od počtu lidí v domácnosti. Běžná rodina využije troubu o objemu 40 až 70 litrů.

3. Energetická třída

Třetí zásadní kritérium je energetická úspornost. Tu odhalíte s pomocí energetického štítku, jímž jsou spotřebiče označeny. Vybrat byste si měli pokud možno troubu v nejúspornější kategorii A či B.

Vestavná trouba je vhodná do každé kuchyně

Vestavné trouby jsou tak skvělou alternativou do každé domácnosti, jsou však o něco dražší než běžné spotřebiče. Nejlevnější modely seženete už kolem 5 000 Kč, ty nejdražší pak stojí až několik desítek tisíc korun.

Jde tedy o investici, kterou je nutné si pečlivě rozmyslet. Nejste si jisti svým výběrem? Obraťte se na specialisty z e-shopu www.dobreelektro.cz. Odborníci na domácí spotřebiče vám tady ochotně s výběrem pomohou.


Mrkněte na další články