Akční kampaně našeho e-shopu DobreElektro.cz
212 243 722
Po - Pá 9:00 - 17:00
Zpět na všechny články

Hrnečky připravit za tři... dva... jedna! Čajová sezóna startuje!

S nastupujícím podzimem pro mnoho z nás začíná ta pravá čajová sezóna. Jak vybrat ten nejlepší čaj? Čím obdarovat své nejmilovanější? Po jakých čajových specialitách sáhnout? A co najdete v nabídce DobréElektro.cz? Pojďme se na toto všechno podívat. Právě tady a teď.

Jak poznat kvalitní čaj

Důležitým indikátorem kvality čaje je balení. Tím ovšem nutně nemyslíme odvěký duel „sypané vs sáčkové“. V tomto směru jsou obě kategorie zcela rovnocenné, sáčkové čaje rozhodně nemusí být automaticky nekvalitní.

Důležitá není konkrétní podoba, ale spíše funkčnost. Balení by zkrátka mělo být dostatečně odolné. Čaj musí ochránit před přístupem vzduchu, slunce, ale i nežádoucích pachů (a vůní).

Základní parametry kvalitního čaje

Podle způsobu zpracování se následně čaje rozdělují na lístkové, zlomkové, drtě a prášky. Lze říci, že kvalitní čaj by měl obsahovat jen minimum drti a čajového prachu. K méně kvalitním částem patří i větvičky nebo starší listy.

A pozor, ač se setkáte s tvrzením, že pravým čajem je pouze ten vyrobený z rostliny čajovníku, není tomu úplně tak. Česká potravinová vyhláška připouští i čaje z bylin nebo ovoce. Výrobce se tak tvrzením na obalu určitě nesnaží oklamat spotřebitele.

Čaj nejen jako dárek

Obal může splnit i funkci designového prvku. Čaj se pak hodí třeba i jako dárek pro nadšeného milovníka tohoto lahodného nápoje. Máte někoho takového ve svém okolí nebo si „jen“ chcete udělat radost? Vyzkoušejte naše následující tipy:

English Tea Shop - wellness čaj Comfort me

Čaj s poetickým názvem Utiš mě je ideální pro všechny, kteří se cítí být ve stresu a potřebují se tak s hrnkem lahodného čaje jednoduše na chvíli zastavit.

English Tea Shop - wellness čaj Comfort me - Jedná se o unikátní směs bylin se zklidňujícím efektem. Tato čajová kompozice obsahuje heřmánek, mátu klasnatou, zázvor, bazalku, amalaki, chebuli srdčitou, majoránku a vanilku. To jí dodává specifickou bylinkovo-kořeněnou chuť. 

Porcovaný čaj pochází ze Srí Lanky, která je považována za pravou čajovou velmoc, a je vyroben v bio kvalitě.

English Tea Shop – klasická kolekce čajů (48 sáčků, Bio ETS)

Hledáte čaj, který bude vhodný jako dárek a nemůžete se rozhodnout, jaká příchuť by byla vhodná? Vaše dilema vyřeší sada hned 6 příchutí - English Tea Shop – klasická kolekce čajů (48 sáčků, Bio ETS).

Dárková kolekce obsahuje tradiční Earl Grey, dále zelený čaj s granátovým jablkem, variantu English Breakfast, klasický mátový čaj, zastoupen je také černý Chai tea a bílý čaj

Ve všech případech se jedná o přírodní čaje bez syntetických příchutí a barviv.

English Tea Shop – wellness bylinný čaj Očisti mě (15 pyramidek katedrála)

Tento čaj se hodí nejen na jaro. Dodáván je v ozdobné papírové katedrále s 15 pyramidkami. Věnovat ho tak můžete i jako dárek k nadcházejícím Vánocům.

English Tea Shop – wellness bylinný čaj Očisti mě (15 pyramidek katedrála) - Složení čaje čítající mátu kadeřavou a klasnatou, pískavici, semínka fenyklu, bezinku, kurkumu, citronovou kůru, kopřivu, rozmarýn, lékořici a marigold je určeno především k detoxikaci a relaxaci organismu

Jedná se o porcovaný čaj v bio kvalitě, opět pocházející ze Srí Lanky.

English Tea Shop – wellness čaj Revive me (20 sáčků)

Tento výrobek získal výstižný název Oživení. Jedná se konkrétně o bílý čaj. Obsahuje tein, díky kterému vám dodá dostatek energie. Dále vyniká podílem antioxidantů, které slouží k ochraně buněk před oxidativním stresem a dokáží zpomalovat stárnutí.

English Tea Shop – wellness čaj Revive me (20 sáčků)

Doplněný je unikátní kombinací bylin v podobě moringy, skořice, šípku, citronové trávy, máty klasnaté, kopřivy a ženšenu. Svůj původ má opět na Srí Lance a je v bio kvalitě.

English Tea Shop - čaj červená řepa, zázvor a kari (15 pyramidek katedrála)

Dá se z červené řepy vyrobit čaj? A jaký je v kombinaci s kari a zázvorem? Čaj English Tea Shop ujišťuje, že je naprosto vynikající. Typický je svou zemitou, pikantní chutí.

Čaj je doplněn mrkví a petrželí. Je přirozeně bez teinu, vyznačuje se však povzbuzujícím účinkem díky zázvoru. Rovněž jej označujeme jako veggie tea. Jedná se o bio porcovaný čaj původem ze Srí Lanky, který vás okouzlí i svým dárkovým balením v ozdobné papírové katedrále.

Vychutnejte si čajový rituál na DobréElektro.cz

A to samozřejmě není zdaleka vše. Na DobréElektro.cz najdete desítky dalších čajových specialit a chutí. Záleží jen na vašem výběru. Proto nezapomeňte a ke své objednávce nového kuchyňského spotřebiče přiberte i vynikající čaje. A pokud nevíte, čím obdarovat své blízké na narozeniny, Vánoce či jiné příležitosti, pamatujte, že dárkové sady čajů jsou dokonalou sázkou na jistotu.

Mrkněte na další články