Akční kampaně našeho e-shopu DobreElektro.cz
212 243 722
Po - Pá 9:00 - 17:00
Zpět na všechny články

Jak správně vybrat varnou desku?

Napadlo vás někdy, že ještě před sto lety neexistovaly varné desky tak, jak je známe dnes? Lidé vařili buď na plynovém sporáku nebo na kamnech. Doba se ovšem posunula a dnes už si kuchyň bez varné desky nedovedeme představit. Je to pro nás naprostý základ. Jak ovšem správně vybrat tento spotřebič a na co byste si měli dát pozor?

Několik typů varných desek

Nejprve je nutné si uvědomit, že varná deska není jen jedna. Na výběr máte rozličné typy a velikosti varných desek. Nejzákladnější rozdělení je na plynové a elektrické. Elektrické varné desky můžeme dále rozdělit na sklokeramické, indukční a klasické elektrické varné desky. 

V tom si tedy hned na začátku udělejte jasno - budete vařit na elektřině, anebo spíše na plynu?

Velikost varné desky

Jakmile víte, že budete například vařit na elektřině, můžete přejít k samotnému výběru varné desky. Důležitá je její velikost. Nemůžete si totiž pořídit do malinkaté kuchyně obrovskou varnou desku. Měla by ale perfektně sloužit vašim potřebám. 

Na výběr máte jednoplotýnkové, dvouplotýnkové, čtyřplotýnkové či dokonce pěti či šestiplotýnkové varné desky. Zvolte si do své kuchyně takové, které zde perfektně padnou a budou vám dokonale sloužit.

Vzhled varných desek

Varná deska by měla i svým vzhledem sedět do celkového konceptu kuchyně. Rozhodně asi nebude pěkné, pokud do moderní kuchyně pořídíte vintage varnou desku. Naopak do retro kuchyně určitě nebude příliš zapadat varná deska s nejmodernějším vzhledem. Proto vybírejte i podle jejího vzhledu.

Funkce, programy a módy

A nakonec, avšak neméně důležité, jsou také funkce a programy varné desky. Například funkce Booster, JetStart nebo také SprintStart, zaručuje velmi rychlý náběh ohřevu vybrané varné zóny na maximální výkon. To přijde vhod při rychlém opékání masa. 

Časovač, nebo také Timer, je funkce, která umožňuje nastavení doby, po jejímž uplynutí se vybraná varná zóna automaticky vypne. 

Dětský zámek je bezpečnostní ochrana, která po aktivaci zablokuje možnost ovládání desky. Nehrozí tak nechtěné spuštění varných zón, přeprogramování vámi zvoleného programu a dalších nastavení.

Perfektní varnou desku si můžete vybrat v našem e-shopu. A pokud si s výběrem přece jen nebudete jisti, neváhejte se na nás obrátit, rádi vám poradíme.


Mrkněte na další články