Akční kampaně našeho e-shopu DobreElektro.cz
212 243 722
Po - Pá 9:00 - 17:00
Zpět na všechny články

Jak vybrat zvlhčovač vzduchu?

Máte doma příliš suchý vzduch a potřebujete jej zvlhčit, aby se vám lépe dýchalo? Nebo jste alergik a dráždí vás drobné částečky poletující v ovzduší, jako jsou bakterie, pyly a roztoči? Pořiďte si zvlhčovač vzduchu. Poradíme vám, jak správně postupovat při jeho výběru.

Jak správně vybrat zvlhčovač vzduchu?

Nejprve se rozhodněte, do jak velké místnosti chcete zvlhčovač umístit. Většinou se umisťuje do ložnice, kde zajišťuje příjemný spánek, proto je dobré vybrat zvlhčovač, který funguje i v noci. 

Výkon zvlhčovače

Velikost místnosti dále určuje, jaký zvolit zvlhčovací výkon. Zároveň je potřeba dbát na další vlivy, jako jsou špatně těsnící okna nebo nadměrně nízká vlhkost v domě či v bytě. U větších prostor se používají dokonce zvlhčovače dva.

Hlučnost zvlhčovače

Důležitá je také hlučnost zvlhčovače, obzvláště v nočních hodinách, kdy chcete spát a nechcete být rušeni jeho zvukem. V tom případě je lepší zvolit ultrazvukový zvlhčovač. A do místností, ve kterých se nespí, jako je obývák, můžete umístit zvlhčovač parní.

Spotřeba energie

Některé zvlhčovače mají nižší spotřebu energie a jsou méně energeticky náročnější. Záleží na tom, jak často plánujete, aby byl zvlhčovač zapnutý. Jestliže má být spuštěný neustále, je potřeba brát ohled na jeho energetickou spotřebu.

Velikost nádobky

Časté měnění nádobky zvlhčovače může být omezující. Proto je lepší si vybrat takový, který má dostatečně velkou nádobku tak, abyste ji nemuseli neustále měnit. Objem 5 litrů bývá dostačující k tomu, abyste nádobku měnili pouze dvakrát denně.

Zvlhčovač vzduchu s vlhkoměrem

Zvlhčovač vzduchu s vlhkoměrem vám vždy přesně určí, zda je vlhkost v místnosti správná. Některé jsou nastaveny dokonce i tak, že se samy vypnou, jakmile vlhkost vzduchu v místnosti dosáhne ideálního stavu.

Speciální funkce

Vybírejte rovněž podle speciálních funkcí, které zvlhčovač vzduchu nabízí. V nabídce najdete možnosti jako automatické vypnutí, když ve zvlhčovači dojde voda, časovač, regulátor hladiny vlhkosti, dětská pojistka, nastavení různé intenzity zvlhčování, displej s ukazatelem vlhkosti a nastavením času. 

Můžete si také pořídit zvlhčovač, do kterého se dají nalít vonné oleje, díky čemuž si krásně provoníte danou místnost, což bude příznivě působit na vaši psychiku a bude to mít i aromaterapeutické účinky.

Různé druhy zvlhčovačů

Existuje také několik druhů zvlhčovačů:

  • Na teplý vzduch, který pomocí horké páry ničí bakterie, které jsou obsaženy ve vzduchu a mohou mít negativní vliv na vaše zdraví. 
  • Na studený vzduch, který je přirozený a hodí se v letních měsících, kdy ovzduší ochlazuje. 
  • Ultrazvukový s jemnou vodní párou, který je nehlučný a má čistící filtr. 
  • Nebo si můžete pořídit zvlhčovač s moderní technologií NanoCloud, která účinně ničí bakterie a je vybavena speciálními filtry.

S výběrem zvlhčovače vám pomůžeme

Nejste si pořád jisti správným výběrem zvlhčovače? Před samotnou koupí zvlhčovače se s klidem obraťte na nás. Rádi vám poradíme, jaký zvlhčovač je ten pravý právě pro vás.


Mrkněte na další články