Akční kampaně našeho e-shopu DobreElektro.cz
212 243 722
Po - Pá 9:00 - 17:00
Zpět na všechny články

Kupujete myčku nádobí? Zodpovíme, zda je lepší vestavná nebo volně stojící

Myčka nádobí může být užitečným pomocníkem ve vaší domácnosti. Přece jen vám ušetří spoustu času a energie při mytí nádobí. Tento čas můžete věnovat své rodině, přátelům nebo koníčkům. Komu se tedy myčka nádobí vyplatí a proč? A má smysl si pořídit vestavnou nebo volně stojící? Pojďme se na to společně podívat.

Myčka nádobí šetří váš čas

Řada rodin zvažuje, jestli pro ně myčka nebude znamenat jen další zbytečný přístroj zabírající místo.

Ovšem sami si to spočítejte. Mytím nádobí nestrávíte jen pár minut měsíčně. Problém je, že to děláte denně, v součtu tak časová zátěž plíživě narůstá. A odpůrci mytí nádobí si dali tu práci, aby spočítali, že ročně můžete ručním mytím strávit přibližně 15 dnů

S myčkou podobný problém odpadá. S nádobím se totiž vypořádá úplně sama. Na vás už je pouze zaklizení umytého nádobí na své místo.

Myčka vám ušetří námahu

V některých rodinách se pravidelně povinnosti střídají a zapojují se i děti. Jinde však stále větší díl péče o domácnost připadá na ženu.

Zpravidla však zároveň dámy touží po upravených rukách a pěstěných nalakovaných nehtech. Při denním máčení v nádobí je však velmi obtížné toho dosáhnout. Pokožka rukou trpí a vysušuje se, nehty křehnou, lak se odlupuje. 

S myčkou nádobí máte jednoduše po starostech. Stačí nádobí vložit do myčky a spotřebič zapnout.

Myčka šetří vaše peníze

Klíčová otázka pro většinu lidí zní: Vyplatí se mi pořízení myčky? Neplýtvá zařízení zbytečně vodou? A má smysl si ji kupovat, pokud žijeme například v domácnosti pouze dva či tři a nevaříme přímo denně?

Jednoduše si to spočítejme: Průměrná myčka potřebuje na mytí v rámci jednoho cyklu 9 až 12 litrů vody. Což vystačí na 12 sad nádobí. Při ručním mytí pod tekoucí vodou, což je z hygienického hlediska vhodnější, spotřebujete až 40 litrů vody.

Podobné je to i u elektrické energie. U ručního mytí spotřebujete na ohřátí vody v průměru 2,6 kWh. Myčka nádobí ovšem potřebuje pouze 1 kWh.

Prostým převedením na finance tedy můžeme říci, že v průměru za ruční mytí za rok zaplatíte kolem 6 000 Kč, zatímco myčka „spolyká“ jen něco přes 2 200 Kč. Úspora se tedy bude pohybovat každý rok okolo 3 800 Kč. A to už se vyplatí nad tím popřemýšlet. 

Za takové peníze si můžete koupit něco pěkného, udělat si radost, anebo zajít do luxusní restaurace.

Vestavná myčka je nenápadná

Pakliže se pro myčku nádobí rozhodnete, máte možnost si ji pořídit v klasické podobně, tedy volně stojící, případně jako vestavné řešení.

To má především výhodu v možnosti dokonalého začlenění do vaší kuchyně. Myčka designově kuchyň nenaruší, navíc na ni můžete nechat přidělat i dvířka, která sladíte s dekorem kuchyně jako takové. Vaše kuchyň tak bude po vizuální stránce dokonale sladěná.

Vestavná myčka vám pomůže ušetřit místo

Vestavné spotřebiče vám dovolují maximálně využít doslova každý centimetr plochy kuchyně. Hodí se proto hlavně do malých místností.

Do kuchyňské linky se vestavné spotřebiče, myčku nevyjímaje, usazují zcela přesně. Obdobně to platí i pro myčky nádobí. Nevyžadují proto tolik prostoru, jako jejich volně stojící „kolegyně“. Vybrat si navíc můžete verzi s vnějším ovládacím panelem nebo model plně vestavný do nábytku.

Vestavná myčka je méně hlučná

Hlučnost myčky je parametr, který byste určitě měli brát v potaz. Každý výrobce udává hlučnost v decibelech. Obecně by se u tichých myček měla pohybovat kolem 40 dB, zatímco ty, u nichž je hlučnost ještě na komfortní úrovni, vygenerují cca 50 dB.

Obecně pro vestavěné modely platí, že jsou méně hlučné. Způsobeno je to tlumením hluku skříňkami, které jsou umístěny kolem myčky.

S vestavěnou myčkou budete méně uklízet

Komfort vestavné myčky nespočívá jen v tom, že za vás sama umyje nádobí. Méně budete uklízet i kolem ní.

Je to díky tomu, že vestavné spotřebiče (tento bod se netýká jen myček) na linku dokonale navazují a nevznikají tak různé nežádoucí mezery, v nichž by se mohla usazovat nečistota, která se následně velmi komplikovaně čistí.

S myčkou nádobí máte vyhráno

Myčka nádobí tedy představuje zařízení, které vám výrazně ušetří životní čas i námahu. Stále nemáte jasno v tom, kterou zvolit? S výběrem konkrétního modelu vám rádi poradíme na www.dobreelektro.cz. Náš e-shop patří mezi specialisty na domácí spotřebiče.


Mrkněte na další články