Akční kampaně našeho e-shopu DobreElektro.cz
212 243 722
Po - Pá 9:00 - 17:00
Zpět na všechny články

Moderní pračky: jsou chytré a mají páru

Moderní pračky disponují celou řadou chytrých funkcí. Které jsou ty nejzajímavější a v čem vám usnadní život? Pojďme se na to společně podívat.

ProSense

Užitečná funkce ProSense je založena na principu individuální úpravy každého pracího cyklu podle váhy prádla. Tuto činnost zvládne vaše pračka automaticky.

Praktickým důsledkem funkce je všestranná úspora. Prací cyklus se zbytečně neprodlužuje a spotřebič tak neplýtvá vodou ani elektrickou energií. Současně máte záruku, že prádlo je po vyndání z pračky vždy dokonale vyprané, čisté a svěží. Funkce se může nazývat i SensiCare.

ProSteam

ProSteam je jednou z mnoha užitečných funkcí moderních praček, například u modelu AEG ProSteam® L7FEC41SC, která využívá působení páry. Co umí?

Je založena na tom, že po výběru příslušného pracího cyklu můžete ještě přidat parní program. Pára se pak postará o narovnání vláken. Prádlo je díky tomu po vytažení z pračky méně zmačkané. 

Například košile tak nevyžadují tolik námahy při žehlení. Zároveň se prádlo tímto způsobem osvěží a zbaví nepříjemného zápachu. Obdobná funkce se v závislosti na výrobci může nazývat i SteamTech.

UltraCare

Technologie UltraCare smíchá nejprve samotný prací prostředek a poté i aviváž s vodou. Tím spotřebič zajišťuje rychlejší, efektivnější praní a účinnější působení aviváže.

Oblečení je díky tomuto způsobu praní nejen čisté a příjemně měkké. Současně pračka o oděvy pečuje, každé vlákno je díky tomu chráněno a jednotlivé kusy vaší garderoby si tak zachovají déle svůj původní vzhled. Vyzkoušet sami to můžete díky pračce Electrolux EW8W261B.

StainExpert

Program StainExpert je skutečným expertem na skvrny. Zvládne jich konkrétně odstranit až 24 druhů. Pračce to umožňuje kombinace různých teplot, specifických pohybů bubnu a nastavení doby praní a namáčení. Pračka si užitečný program nastaví zcela sama.

Díky této funkci se zbavíte i odolných skvrn, aniž byste museli oblečení pracně ručně předeprat. Pomáhá odstranit například organické skvrny a skvrny od ovoce či kávy.

SteamCure

Pára si umí poradit s mnohými neduhy, které vás mohou při praní potrápit a odolné skvrny jsou dalším z nich.

Funkce SteamCure přispívá nejen k tomu, aby bylo prádlo méně zmačkané, ale i čistší. Pára v průběhu praní pronikne hluboko do každého vlákna. Postará se tak o kvalitní odmočení skvrn, díky čemuž je v pračce snadno a rychle odstraníte. Touto funkcí disponuje kupříkladu model Beko WUE6536CSX0C.

AlergySteam

Pára umí prádlo vyčistit skutečně do hloubky, což dokazuje také funkce AlergySteam. Ta umožňuje prádlo nejen vyprat, ale i vydezinfikovat.

Velmi účinně vás tak zbaví roztočů a dalších nepříjemných alergenů. To oceníte v domácnosti nejen s alergiky, ale i u prádla pro děti a citlivé osoby. Prádlo je současně tímto způsobem ošetřeno šetrně a neničí se.

Závěr

Stále si nejste úplně jisti, která pračka je pro vaši domácnost ta pravá? Je potřeba zvolit model vrchem plněný nebo raději s plněním předním? Využijete kombinaci pračky a sušičky? Na všechny tyto dotazy vám umíme na webu www.dobreelektro.cz, kde vám rádi ohledně výběru poradíme.


Mrkněte na další články