Akční kampaně našeho e-shopu DobreElektro.cz
212 243 722
Po - Pá 9:00 - 17:00
Zpět na všechny články

Myčky nádobí: Skvělý pomocník, jehož slabinou je doba mycích programů

Myčka nádobí je úžasný pomocník, který má řadu výhod. Ale musíte se s jeho pořízením připravit i na některá úskalí. Na co byste si měli dávat pozor u mycích programů? Jaká je délka mycích programů? A proč některé trvají tak dlouho?

V čem tkví úskalí mycích programů

Myčka nádobí je zásadním pomocníkem především z hlediska úspory času. Zvláště znát to bude zejména u extrémně znečištěných kusů, které jsou mastné nebo znečištěné zaschlými či připálenými zbytky pokrmů.

Úspora se však projeví i ve spotřebě vody. Průměrně je to kolem 9 až 12 litrů na jeden mycí cyklus. Navíc můžete použít vyšší teplotu vody i silnější prostředky, neboť nepřijdete běžně ani s vodou ani s přípravky na mytí do styku.

Při zvolení správného programu můžete ušetřit až, jak uvádějí statistiky, 60 % energie a 50 % vody oproti ručnímu mytí.

Jak zvolit vhodný mycí program?

Právě zde je však zásadní „bolest“ myček. Zvolit si správný mycí program je klíčové z hlediska kvality mytí i spotřeby energie a vody. 

Současné spotřebiče už běžně disponují automatickými mycími programy. Ty už mají přednastavenou teplotu i dobu mytí. Vaší myčce by tak neměl chybět zejména:

  • šetrný program na mytí skla
  • univerzální program pro běžné použití
  • intenzivní program myjící na vyšší teplotu až 70 °C i silně znečištěné nádobí
  • rychlý program ve zkrácené verzi na 30 minut
  • eco program pro snížení spotřeby vody i energie

Uvědomit je si potřeba hlavně to, že má-li si myčka zachovat nízkou spotřebu vody a energie, musí k mytí využít delší čas. Většina eco programů tak trvá i déle než 3 hodiny.

Ušetříte raději čas nebo energie?

Naopak krátký program vám sice ušetří čas, ale naopak použije vyšší teplotu vody a vyčerpá jí i větší množství. To znamená, že se myčka rázem promění v neúsporného „žrouta“. Ohřev vody i spotřebovaná voda jsou totiž suverénně nejdražší. Spotřeba se může zvýšit o ohromujících 75 až 100 %.

Jakou myčku si vybrat

Myčka nádobí je dnes již téměř samozřejmou součástí každé české kuchyně. Širokou nabídkou na to reagují taktéž výrobci.

O vaši přízeň se tak uchází například volně stojící myčka nádobí Electrolux 700 FLEX MaxiFlex EEM48320L. Ta nabízí mimo jiné maximální preciznost se SatelliteClean, jehož podstatou je dvojitě rotující rameno. Díky této funkci bude vaše nádobí doslova zářit čistotou.

Ideálním řešením, zejména do malých bytů, je stolní myčka Myčka Beko DTC36810W. Kompaktní a flexibilní provedení se hodí do domácností, kde nenajde využití klasická myčka nádobí. Celková kapacita činí 8 sad nádobí. Pro perfektní výsledky nabízí až 6 mycích programů.

Zajímavou technologií myček nádobí AEG a Electrolux je také QuickSelect. Co umí? Čím je tak unikátní? QuickSelect nahrazuje výběr programu mytí tím, že si sami volíte délku mycího programu. Skvělá volba pro časově vytížené hospodyňky.

Model Beko DFN26422W sází na dlouhou životnost a nízké provozní náklady. Dáno je to hlavně osazením invertorového motoru ProSmart™. Myčka obsahuje především speciální program, který dokáže plnohodnotně umýt nádobí už za 58 minut.

S výběrem vhodné myčky nádobí vám pomůžeme

Svět myček nádobí je tedy mimořádně pestrý. Je důležité vybrat si toho správného pomocníka. Stále nemáte jasno v tom, který spotřebič je ideální? Nezdráhejte se oslovit naše specialisty z webu www.dobreelektro.cz. Ochotně vám poradíme a pomůžeme.

Mrkněte na další články