Akční kampaně našeho e-shopu DobreElektro.cz
212 243 722
Po - Pá 9:00 - 17:00
Zpět na všechny články

Na co si dát pozor při koupi pračky se sušičkou

Současné technologie nabízí řadu možností, jak si efektivně ušetřit námahu a čas. A to i bez velkého finančního zatížení. Tyto technologie pomáhají velmi dobře i v běžných činnostech v domácnosti. Příkladem může být spotřebič spojující v jedno pračku se sušičkou. Tento kombinovaný přístroj patří mezi žádané pomocníky, který usnadňuje život a šetří čas pro jiné využití. Pokud nyní stojíte před rozhodnutím, zda si jej pořídit či ne, poradíme vám, na co si dát při koupi pračky se sušičkou pozor.

Spotřebiče vybírejte s rozmyslem

Každý nákup nového spotřebiče je dobré alespoň trochu promyslet, a to s ohledem na různé faktory. Například zrovna pračka se sušičkou je výbornou volbou pro každého, kdo řeší nedostatek místa

Kombinace dvou přístrojů v jednom totiž v prvé řadě šetří místo, které byste museli obětovat, kdybyste si stroje kupovali zvlášť. Ale to není všechno. 

Co dalšího pračka se sušičkou nabízí a na co se předem připravit?

1. Rozměry

Při pořizování nového většího spotřebiče je potřeba vždy brát ohled na omezení, které dávají dispozice místa umístění

Naštěstí je v současné době nabídka různě velkých přístrojů velká. Takže i pračku se sušičkou si můžete pořídit v komfortním větším i užším provedení, přesně podle vašich představ.

2. Řešení pro každý prostor

Pračka v kombinaci se sušičkou je ideální volbou pro každý prostor. V jednom spotřebiči totiž dostáváte ve skutečnosti dva přístroje, takže dochází k vítané úspoře místa. Stroj je možné umístit do jakýchkoliv běžných prostorů. Pračku se sušičkou můžete umístit do koupelny, kuchyňské linky nebo třeba do skříně na chodbě.

3. Objem bubnu

Velikost přístroje je vhodné přizpůsobit předpokládanému množství prádla. Větší rodiny využijí pračky se sušičkou s objemem i nad 9 kg. Menším rodinám nebo párům pak postačí objem spotřebiče kolem 6 kg.

4. Velikost bubnu

Je dobré upozornit, že pračka a sušička v jednom je schopná dokonale sušit o něco menší množství prádla, než je její plný obsah. Tedy například pokud budete mít objem bubnu 9 kg, sušička si následně poradí ideálně s 6 kg prádla

Neznamená to nic jiného, než že když budete volit funkci sušení, nebudete prát plný objem (což není žádný problém), popřípadě pak část prádla vyjmete.

5. Bohatá nabídka funkcí

Pořízením integrovaného přístroje nepřijdete v žádném případě o žádné funkce, které nabízí tyto stroje samostatně, včetně nejnovějších technologií.

6. Účinnost odstředění

Vybírejte spotřebiče, které pro různé programy nabízí i volitelné možnosti síly odstředění. Sušící program je jednodušší a účinnější ve chvíli, kdy je prádlo zbaveno co nejvíce přebytečné vlhkosti.

7. Spotřeba

Pračka se sušičkou může být méně úsporná než jednotlivé stroje zvlášť. Pokud chcete ušetřit, soustřeďte se na výrobky, které nabízí činnost v energetické třídě B (dříve A, A+, A++, A+++).

8. Cena pořízení

Náklady na pořízení pračky se sušičkou jsou jednoznačně velkým plus. Kombinovaná pračka se sušičkou má totiž velice nízké pořizovací náklady. Zjednodušeně řečeno, jde o stroj dva v jednom nejen co se týče úspory prostorů, ale i pořizovacích nákladů. Pračku se sušičkou pořídíte už za 9 440 Kč.

9. Design a výrobci

Nesporným kladem je i to, že integrované výrobky nabízí přední výrobci praček a sušiček, kteří se soustředí na kvalitu, nadčasový vzhled a dlouhou životnost stroje. Jsou jimi například BEKO, AEG, Hoover, Electrolux či Candy.

S výběrem pračky se sušičkou vám rádi pomůžeme

Pokud i nyní před nákupem trochu tápete, nic se neděje. S jakýmkoliv dotazem se můžete obrátit na nás na www.DobreElektro.cz. V našem týmu jsou pouze specialisté na domácí spotřebiče, kteří vám rádi vysvětlí, poradí i doporučí, a to vždy přesně vám na míru.


Mrkněte na další články