Akční kampaně našeho e-shopu DobreElektro.cz
212 243 722
Po - Pá 9:00 - 17:00
Zpět na všechny články

Na zahradě jako v Karibiku aneb proč si pořídit vlastní zahradní bazén

Vlastní zahradní bazén může být skvělým doplňkem na vaší zahradě. Užijí si v něm malí i velcí. A letošní léto si konečně pořádně vychutnáte. Proč se vyplatí si jej pořídit? Proč byste si měli ještě dnes objednat svůj zahradní bazén? A jak si jej správně vybrat?

Osvěžíte se

Dny, kdy se vám vůbec nic nechce, protože je vám opravdu horko, si můžete násobně zpříjemnit díky zahradnímu bazénu. Osvěžíte se kdykoli si to budete přát. Váš zahradní bazén rozhodně není omezen žádnou otevírací dobou.

Navíc si teplotu vody snadno sami nastavíte tak, jak vám vyhovuje. Už vám proto nehrozí, že vstoupíte do veřejného bazénu a voda bude tak teplá, že vám osvěžující vůbec nepřipadá. Případně pro vás naopak nebude nadměrně studená. Zkrátka tak, jak to máte rádi.

Rozhýbete se

Cvičení ve vodě je vynikající formou pohybu. Pokud tak hledáte zábavný způsob, jak spálit nějaké ty přebytečné kalorie, pořiďte si vlastní bazén

Prospějete své páteři, ale blahodárný vliv bude mít taková rozcvička na celý pohybový aparát.

Jakýkoli pohyb ve vodě je vhodnou aktivitou pro každého bez rozdílu věku. Věnovat se mu zvládnou dokonce i osoby s omezenou pohyblivostí. Cvičení v zahradním bazénu tak představuje skvělou formu rehabilitace pro osoby po úrazech nebo pro seniory.

Zabavíte děti

Vymýšlíte svým potomkům neustále nějakou zábavu? Už vám ale dochází nápady? 

Bez připraveného programu se ovšem děti nudí. Bývají mrzuté, odmlouvají, odmítají poslouchat. Stávají se tak pověstným prubířským kamenem rodičovské trpělivosti.

Ne vždy je ale prostor sbalit svačinu, nezbytné hračky, plavky, věci na převlečení a ještě k tomu auto a odvézt děti na koupaliště.

Do vlastního bazénu můžete děti pustit kdykoli bez náročných příprav. Stačí potomky obléknout do plavek a dát jim suchý ručník.

Nemusíte hubnout do plavek

Úvodní tvrzení je samozřejmě zapotřebí brát s jistou nadsázkou. Nicméně k podstatným přednostem vlastního zahradního bazénu patří určitě soukromí.

Nikdo si vás nemůže prohlížet a vy jste ušetřeni každoroční konfrontace s vysportovanými postavami ostatních návštěvníků letní plovárny. Pro stydlivější povahy je koupání bez přítomnosti cizích lidí rozhodně komfortnější.

A kdo studem netrpí a preferuje koupel bez plavek, na vlastní zahradě se vůbec nemusí omezovat.

Ušetříte peníze

Vlastní bazén představuje nejvýraznější investici na počátku. Při dobré údržbě vám však vydrží i několik desítek let.

V dalších letech už vyžaduje pouze čištění a udržování vody za pomoci bazénové chemie. To v porovnání s tisícovými částkami za rodinné vstupné na veřejnou plovárnu představuje prakticky minoritní sumu.

Zahradní bazény nyní najdete na DobréElektro.cz

Zahradní bazény najdete nově i na webu DobréElektro.cz. Od těch největších, přes praktické, až po malé. Spolu s tím u nás najdete také tepelná čerpadla, zahradní sprchy, filtrace, solární plachty, schůdky do bazénu, a spoustu dalšího. Vše vám doručíme po celé České republice, a to bez omezení hmotnosti. Stačí si jen vybrat a objednat. A už za pár dní se můžete koupat ve svém vlastním zahradním bazénu.

Mrkněte na další články