Akční kampaně našeho e-shopu DobreElektro.cz
212 243 722
Po - Pá 9:00 - 17:00
Zpět na všechny články

Proč nevybírat spotřebič pouze podle ceny, aneb na co dalšího nezapomenout

Bylo by poměrně zjednodušené tvrdit, že při výběru jakéhokoliv spotřebiče záleží primárně na ceně. Cena rozhodně neurčuje to, zda budete s daným spotřebičem spokojeni, nebo zda splní všechny vaše požadavky. Na co dalšího byste se tedy měli zaměřit?

1. Parametry

Ujasnit si, co od kupovaného spotřebiče vlastně očekáváte, je nejdůležitějším předpokladem pro správné rozhodnutí ohledně jeho koupě. 

Potřebujete pračku i s integrovanou sušičkou? Vyžadujete americkou chladničku nebo samočisticí sporák s funkcí pyrolýzy či katalýzy? Toužíte po technologicky nejvyspělejších zařízeních z kategorie smart?

2. Výbava

Výbava je zároveň tím nejdůležitějším parametrem, který ovlivní právě cenu. Spotřebič s mnoha funkcemi nebude levný. Na druhou stranu se zamyslete nad tím, zda skutečně všechny funkce využijete, když například na pračce běžně používáte jen dva základní prací programy. 

Možná překvapivě ušetříte, když ze svých požadavků trochu slevíte, ale váš komfort tím ve skutečnosti nijak neutrpí.

3. Rozměry

Spotřebič vám musí vyhovovat nejen subjektivně, ale také by měl do domácnosti zapadnout. Dnes už je možné vybírat i mezi vestavěnými myčkami nádobí, lednicemi, mikrovlnnými troubami a dalšími přístroji tak, aby byly dokonale minimalistické a v prostoru nerušily.

Dbejte na to, že spotřebič si obvykle nevybíráte na pár měsíců. V ideálním případě vám bude sloužit řadu let. V domácnosti by proto neměl překážet, ani rušit designově.

4. Energetická třída

Někteří uživatelé mají sklon k tomu vnímat cenu do jisté míry krátkozrace jen v okamžiku, kdy si svůj spotřebič pořizují. Zapomínají ovšem na to, že náklady bude daný spotřebič generovat svou činností i později. A ty nebudou malé. Jak se zorientovat v tom, kolik vody či elektřiny bude vaše zařízení potřebovat?

Poradí vám energetické štítky. Ty už jsou od března 2021 v nové podobě, bez přídavných znamének plus, která byla pro spotřebitele matoucí. 

Změna se konkrétně dotkla kategorie myček nádobí, praček a kombinovaných praček se sušičkou a skupiny chladniček, mrazniček a vinoték. Na štítku nyní najdete škálu od A do G. Kdy A představuje nejekonomičtější skupinu spotřebičů.

5. Záruka a servis

Zákonná záruční lhůta činí dva roky. Výrobci ji však mohou prodloužit a v praxi se to častokrát i děje, a to až na pět let. Například některé pračky dále nabídnou rozšířenou záruku na motor v délce 10 až 15 let, případně i záruku doživotní.

Vady v době záruky může opravovat pouze záruční servis. Uplatnit reklamaci však nemusíte přímo v autorizovaném servisu, můžete také kontaktovat svého prodejce, který vám s reklamací pomůže. Až v případě pozáručních oprav je na místě se zajímat, zda máte v místě dostupný servis, který je váš spotřebič schopen opravit.

6. Dostupné služby

Bydlíte ve starším bytovém domě bez výtahu a řešíte, jak například novou pračku dostat do patra a co s tou starou? Dnes již není problém si v rámci dodání nového spotřebiče sjednat individuální služby jako výnos, zapojení a likvidace původního spotřebiče.

7. Bonusy k nákupu

Prodávající umí nabídnout i další příjemné bonusy, jako je automatické přidání příslušenství v podobě dalšího pečícího plechu k troubám a sporákům, pracích a mycích prostředků k novým pračkám a myčkám, nebo mezikusu pro instalaci sušičky na pračku. Nemusíte se tak téměř o nic starat, stačí jen spotřebič zapnout.

Kde si vybrat kvalitního pomocníka do vaší domácnosti? Vyzkoušejte web www.dobreelektro.cz. Náš e-shop patří mezi specialisty na domácí spotřebiče. Rádi vám zde pomůžeme s výběrem myčky, ledničky, mikrovlnky, sporáku, trouby, pračky či sušičky.


Mrkněte na další články