Akční kampaně našeho e-shopu DobreElektro.cz
212 243 722
Po - Pá 9:00 - 17:00
Zpět na všechny články

SodaStream: Novinky a jak jej správně vybrat

SodaStream je praktickým domácím výrobníkem perlivé vody. Jak se zorientovat mezi jednotlivými sériemi? Jaké jsou aktuální žhavé novinky? A podle čeho si SodaStream správně vybrat do každé domácnosti? Začtěte se do následujících řádků a vše se dozvíte.

SodaStream Jet

SodaStream Jet je mechanickým výrobníkem, který vyniká jednoduchou funkčností a z toho vyplývající i příznivou cenou.

Perlivou vodu vyrobíte pouhým stisknutím jednoho tlačítka. Čím vícekrát jej stlačíte, tím více bude mít voda bublinek. O dodávání plynu se stará bombička s potravinářským CO2. Jedna vystačí až na 80 litrů perlivé vody.

SodaStream ve verzi Jet můžete používat s velkými plastovými lahvemi SodaStream Jet o objemu 1 litr, případně s lahvemi malými o objemu 0,5 litru.

SodaStream Spirit

Výrobník řady Spirit inovovaný systém uchycení láhve. Láhev můžete do výrobníku pouze zasunout a nacvaknout. Snáze se díky tomu používá. Klasické šroubování totiž vyžaduje větší cvik.

Výroba perlivé vody ovšem i u tohoto modelu funguje shodně jako tomu bylo v případě SodaStream Jet, to znamená mechanickým stisknutím tlačítka. Množství plynu, a tedy intenzitu perlivosti vody, si regulujete sami. Stačí k tomu podržet tlačítko a stisknout ho opakovaně.

Tato verze se dodává na trh s vysoce koncentrovanými příchutěmi Pepsi. Společnost Pepsi totiž koupila SodaStream a pro tuto sezónu budete mít k dispozici nové příchutě pod logem PEPSI. V pohodlí domova si proto můžete nachystat i oblíbené limonády typu 7up, 7up free, Mirindu a Pepsi.

SodaStream Crystal

Také verze SodaStream Crystal přináší možnost připravit si jednoduchým způsobem perlivou vodu. To zajišťuje bombička naplněná CO2.

Množství plynu si regulujete sami. Z jedné bombičky tak můžete připravit až 80 litrů vody. Značnou výhodou je úspora. Perlivá voda díky SodaStreamu vyjde na přibližně 2,57 Kč za litr. Navíc tím nijak nezatěžujete přírodu plastovými obaly.

Výrobník SodaStream Crystal je vysoce ekologický i díky tomu, že nepoužívá klasické plastové nádoby. Nápojová lahev je v tomto případě vyrobena ze skla a má objem 0,7 litru.

SodaStream One Touch

SodaStream One Touch je výrobník, který je již vybaven elektronikou. Díky tomu nabízí tři přednastavené režimy perlivosti.

Předností tohoto zařízení je maximální jednoduchost ovládání. Stačí si vybrat jeden ze tří režimů a sledovat, jak se voda sama připraví tak, jak ji máte rádi. To netrvá déle než pár vteřin. Láhev navíc nemusíte šroubovat.

Přístroj je vybaven síťovým adaptérem. Pro svůj provoz vyžaduje zapojení do elektrické sítě. SodaStream One Touch se stane velmi elegantním doplňkem každé kuchyně.

Který SodaStream si vybrat?

Zaměřte se při výběru především na to, jak složitou obsluhu požadujete. Dále si ujasněte, zda vám vyhovují plastové lahve nebo požadujete skleněnou, kterou nabízí varianta Crystal.

V neposlední řadě je nutné vybírat i podle ceny. Ta se pohybuje od 1 899 Kč do 3 199 Kč. SodaStream Jet představuje ekonomickou alternativu, zatímco verze One Touch je určena náročným spotřebitelům. Ovšem pozor, ke svému provozu tento přístroj potřebuje elektřinu.

Stále si nevíte se svým nákupem rady? Spolehněte se na e-shop www.dobreelektro.cz. U nás najdete specialisty na domácí spotřebiče, kteří vám s nákupem rádi poradí.


Mrkněte na další články