Akční kampaně našeho e-shopu DobreElektro.cz
212 243 722
Po - Pá 9:00 - 17:00
Zpět na všechny články

Sušička prádla a 6 nejčastějších chyb! Neděláte je taky?

Sušička prádla může být velmi užitečným pomocníkem. Alespoň když víte, jak s ní správně zacházet. Kterých chyb se majitelé sušiček dopouštějí a proč? Čeho se při práci s ní vyvarovat, abyste měli perfektně čisté a nezmačkané prádlo? A co dělat, abyste nezkrátili spotřebiči neúměrně životnost?

1. Necháváte prádlo v sušičce příliš dlouho

Sušičku jste si možná pořídili i na nalákání slibů výrobců, že už prádlo nebudete muset nikdy žehlit. Skutečnost tomu ale neodpovídá?

Pokud vyndáváte prádlo ze sušičky velmi pomačkané, chyba je v tom, že jej vyndáváte pozdě. Prádlo je zapotřebí vytáhnout ještě teplé a nenechat ho v sušičce příliš dlouho

Stihne-li prádlo v sušičce vychladnout, způsobí to jeho pokrčení. Prádlo ze sušičky proto vždy hned vyndejte, uhlaďte a složte nebo pověste.

2. Spotřebič přetěžujete

Stále vytahujete prádlo pomačkané? Možná sušičku přeplňujete ve snaze ušetřit čas a usušit velký objem prádla najednou.

Stále vaše prádlo nevypadá úplně dokonale? Někdy se také doporučuje do sušičky vkládat speciální balónky proti mačkání prádla. Pokud je nemáte a nechcete si je ani kupovat, můžete si pomoct i vložením obyčejných kostek ledu. Ten se v sušičce vypaří a vy tak dokážete částečně nahradit žehlení.

3. Svou sušičku nečistíte

Žádný spotřebič není zcela bezúdržbový a pro sušičku to platí rovněž. 

Horní prachový filtr je nutné pravidelně čistit, a to po každém sušení. Zachycují se v něm totiž zbytky pracího prostředku, vlákna z textilií i prach. Zejména zachycená vlákna brání v tom, aby vzduch mohl v přístroji efektivně cirkulovat. Vybrat je můžete rukou, případně použijte vysavač. Vyčistěte občas i spodní filtr.

4. Sušičku jste dimenzovali špatně vzhledem k místnosti

Sušičku je také nutné do koupelny nebo do jakékoliv místnosti správně umístit. Váš spotřebič totiž potřebuje pro svůj efektivní provoz dostatečný přísun čerstvého vzduchu. V malém, špatně větraném prostoru také výrazně stoupne jeho spotřeba energie.

Sušička je poměrně hlučný spotřebič. Proto není vhodné ji umístit tam, kde se během dne pohybujete. Může vyluzovat kolem 65 dB. Zvažte tak, zda si například nepořídit pračku se sušičkou, pokud se vám do koupelny klasická sušička nevejde a museli byste ji dát do jiné místnosti.

5. Prádlo dáváte do sušičky zcela bez rozmyslu

Je také zapotřebí respektovat piktogramy výrobců informující o tom, které typy tkanin se do sušičky hodí a které nikoliv. Do sušičky by neměla přijít například vlna či hedvábí.

Prádlo, které do sušičky můžete vložit, byste do ní neměli dávat zcela zmačkané, jinak vám sušička v jeho srovnání určitě nepomůže. Prádlo byste také měli před sušením roztřídit. Přírodní a umělá vlákna se suší odlišně dlouhou dobu. Stejně tak není vhodné sušit pohromadě menší a větší kusy prádla.

6. Nevyléváte pravidelně nádobku

Jestliže nemáte sušičku napojenou na odpad, nádobku na kondenzát musíte pravidelně vylévat. Na nutnost to udělat vás obvykle upozorní nepříjemný zápach, který přejde i na prádlo. Ideální je vylít kondenzát po každém sušení.

Stojatá voda v nádržce představuje doslova ráj pro mikroorganismy, což může vést dokonce i k rozvoji plísní. Ty jsou nejen nepříjemné, ale ze zdravotního hlediska rovněž nebezpečné. Stačí k tomu přitom jen několik dní.

Stále nevíte, jakou sušičku si vybrat?

Nyní již víte, jakým způsobem byste se měli o správně zvolenou sušičku starat a mít prádlo ze sušičky vždy naprosto dokonalé. Pokud si však stále nejste jisti svým výběrem konkrétního spotřebiče, obraťte se na specialisty od nás - www.dobreelektro.cz. Rádi vám zde s nákupem poradíme.


Mrkněte na další články