Akční kampaně našeho e-shopu DobreElektro.cz
212 243 722
Po - Pá 9:00 - 17:00
Zpět na všechny články

Sušička prádla a co do ní nepatří: Důležitá pravidla pro péči o oblečení

Byla to láska na první pohled. Už si život bez ní nedokážete představit. Prádlo už jste nevěšeli ani nepamatujete. Sušička prádla. Dokonalý pomocník v domácnosti. Jaké kousky byste v ní ale nikdy neměli sušit? Co do ní rozhodně nepatří? A jaké sušičky nabízí tu nejjemnější péči o vaše oblečení?

Do sušičky prádla může jen…

V sušičce prádla je ideální sušit kousky z bavlny, oblečení stejné barvy, kalhoty, džíny, a zkrátka věci, které mají na štítku uvedený symbol kruh vepsaný ve čtverci.

Do sušičky prádla naopak nepatří:

  • jemné prádlo,
  • hedvábí,
  • krajkové oblečení,
  • sportovní prádlo,
  • oblečení s flitry a korálky,
  • trička s potiskem,
  • svetry,
  • kašmírové kousky,
  • podprsenky.

Sušička Beko DPS7405GB5: Silná, zároveň jemná

Naštěstí se doba posouvá, technologie se zlepšují a sušičky jsou čím dál tím více jemné k vašemu prádlu. Můžete tak v nich dokonce sušit i kousky, které by byly dříve zcela nemyslitelné. Jako například košile.

Sušička Beko DPS7405GB5 nabízí speciální program Košile, který se dokonale postará o tento váš důležitý kousek oblečení. S tímto programem si můžete zkrátit nepříjemný čas žehlení na minimum. Vaše oblíbené košile usuší při nízké teplotě a speciálními pohyby bubnu je ochrání před pomačkáním.

Slim sušička Hoover NDP4 H7A2TCBEX-S: Nemusíte přesně vědět, co do sušičky patří

Slim sušička Hoover NDP4 H7A2TCBEX-S zase přichází s inovativní technologií Scan to Care. K čemu je vám tato funkce dobrá? Umožní vám vytvořit si virtuální šatník. 

Jednoduše si vyfotíte daný kousek, aplikace shromáždí a uloží všechny vaše pokyny k praní oděvů a navrhne konkrétní program a ošetření, které se o ně postará.

Už si tedy nemusíte přesně pamatovat, zda daný kousek do sušičky patří či nikoliv.

Sušička Beko EDF85241CSH1W: I vlnu teď můžete sušit v sušičce

Že jsme výše uvedli, že vlna do sušičky nepatří? Ne tak docela! Do sušičky Beko model EDF85241CSH1W ji s klidným svědomím dát můžete. 

Se speciálním programem na vlnu, který má certifikát WoolMark® Apparel Care, tato sušička Beko usuší i jemný vlněný svetřík s maximální péčí. Výsledek bude příjemný na dotek a bez vznikajících žmolků.

Ponožky do sušičky? Ano, nebo ne?

Častým tématem jsou také ponožky. Patří do sušičky prádla, nebo ne? Mnozí je do ní dávají, jiní nikdy. Ponožky jsou totiž často z umělých materiálů, kterým sušička nesvědčí. Zároveň se rády v sušičce ztrácí a zapadají.

S tím prvním pomůže šetrný program vhodný pro syntetiku. S tím druhým se můžete spolehnout na vnitřní LED osvětlení bubnu. Jedná se o dobrou vychytávku na zapomenuté kousky prádla. Perfektně vám osvětlí celý buben, takže páry ponožek už budou konečně kompletní.

A u jaké sušičky se s tímto vylepšením setkáte? LED osvětlení bubnu nabízí Slim sušička BEKO B3T672490WCSHWG.

Využijte potenciál sušiček na maximum

Kromě toho, co do sušičky patří a co nikoliv, pamatujte taky na pár triků, které celkově zlepší výsledek sušení. Prádlo ze sušičky vyndejte ve chvíli, kdy je ještě teplé. Prádlo v sušičce nepřesušujte. Program vybírejte podle složení prádla.

A důležitou roli hraje i samotná sušička. Pokud ji doma ještě nemáte, ale chtěli byste mít, pak se na nás s klidem obraťte. S výběrem vám rádi poradíme. V DobrémElektru.cz jsme spacialisty na domácí spotřebiče. Širokou nabídku sušiček najdete u nás: https://www.dobreelektro.cz/prani-a-suseni/susicky/

Mrkněte na další články