Akční kampaně našeho e-shopu DobreElektro.cz
212 243 722
Po - Pá 9:00 - 17:00
Zpět na všechny články

Tip na vánoční dárek: REMOSKA

Remosku si budou velice dobře pamatovat asi spíše starší ročníky. Mladší generace ji mohla zažít u rodičů nebo prarodičů. Klasický kuchyňský pomocník ale nyní zažívá svou renesanci. Proč potřebujete právě remosku? Proč je naprosto nepostradatelná? A díky čemu bude letos hitem Vánoc?

Co je to remoska

Remoska je v podstatě elektrická trouba, která je díky svým vysoce kompaktním rozměrům přenosná. Navzdory malé velikosti je dokonale multifunkční a nahradit může jak klasickou troubu, tak i pánev, parní hrnec, rýžovar či toustovač.

Historie remosky

Poprvé se remosky objevily už v 50. letech minulého století. Zamilovali si je však i novodobí kuchaři. Současné remosky vynikají použitím moderních materiálů. Přístroj se skládá ze tří částí – mísy s víkem a držadla.

Jaké výhody má používání remosky

Na aktuálnosti nabývají moderní „kolegyně“ někdejších remosek z kuchyní našich babiček zvláště dnes, kdy je pro řadu lidí zásadní úspora energie. Běžná remoska má totiž příkon 400 až 500 W, zatímco klasická elektrická trouba potřebuje až 2,4 kW.

Tento domácí pomocník je nejen úsporný, ale také variabilní. Není problém si ho přivést třeba na chatu, ocení ho i studenti na kolejích.

V remosce připravíte jakékoliv jídlo

Snadno v ní nachystáte drůbež, ryby, zeleninu, pizzu, koláče i dorty. Remosky pečou díky pevně přiléhajícímu víku s topnou spirálou zcela rovnoměrně, výsledek bude proto vždy dokonalý. A například maso rozhodně nezůstane vysušené. Ti z vás, kteří si hlídají štíhlou linii, potěší, že navíc nemusíte při pečení používat mnoho tuku.

A jak se dostat k takto lákavým výsledkům? Manipulovat s remoskou zvládne i gastronomický začátečník. Snadno na ní nastavíte požadovaný program. To současně představuje i výhodu pro zaneprázdněné kuchaře: Tohoto přístroje si při pečení nemusíte všímat.

Jakou remosku si vybrat?

Výhodou remosek je i to, že jsou cenově velmi dobře dostupné. Pokud tedy hledáte tip na první vánoční dárek, který bude zároveň praktický, mohla by se vám hodit Remoska P32 PRIMA, která vyniká svou cenovou dostupností. Toto provedení nabízí celkový objem 4 litry. Model je rovněž opatřen kvalitním nepřilnavým povrchem Teflon® Select.

Stačil by potřebám vaší rodiny o něco menší model? V tom případě by vám mohla vyhovovat Remoska P31 F PRIMA. Ta nabízí celkový objem 2 litry. Podobně jako její větší „sourozenec“ je vybavena nepřilnavým povrchem Teflon® Select. Navíc má skleněný průzor umožňující snadnou kontrolu připravovaných pokrmů.

Naopak pro náročnější kuchaře je určena Remoska TRIA BLUE. Její základ tvoří objemný hrnec z litého hliníku doplněný o soft-tlakové nebo pečící víko pro různé způsoby přípravy pokrmů.

Ke všem remoskám doporučujeme pořídit sadu nádobí, a to v provedení L za 3 699 Kč nebo ve verzi XL za 4 999 Kč. Jedná se o vysoce kvalitní sadu nádobí od českého výrobce. Máte-li ve svém okolí vášnivého kuchaře, rozhodně mu můžete pomoci vyladit si kuchyni k dokonalosti.

Nechcete s výběrem vánočního dárku šlápnout vedle? Spolehněte se na experty z webu www.dobreelektro.cz. Rádi vám poradíme nejen s výběrem remosky.

Mrkněte na další články