Akční kampaně našeho e-shopu DobreElektro.cz
212 243 722
Po - Pá 9:00 - 17:00
Zpět na všechny články

Z historie a současnosti značky Gorenje

Gorenje je původem slovinská společnost, která se zaměřuje na výrobu elektroniky. Jaká je její historie? Které druhy zboží naleznete v jejím sortimentu? A na co se u ní můžete těšit na našem e-shopu? To vše se dozvíte v tomto článku.

Historie značky Gorenje

Společnost Gorenje byla založena v roce 1950 na Slovinsku, kde si také dodnes uchovala své hlavní sídlo. Svůj název získala podle stejnojmenné slovinské vesnice. Tím se liší od světové konkurence, která má povětšinou kořeny italské nebo německé.

Zpočátku však měla firma do dnešního zaměření velmi daleko. Na počátku své existence se totiž zaměřovala na výrobu zemědělských strojů a poskytování stavebních materiálů. Pračky a ledničky začala značka Gorenje vyrábět až od 60. let minulého století.

Později se přidaly i další součásti domácnosti, jako jsou kuchyňské linky a další elektrické spotřebiče. Teprve během 80. a 90. let se spotřebiče pro domácnost staly hlavním obchodním zaměřením Gorenje.

Historie značky Gorenje se začala psát v roce 1950 na Slovinsku

Nejdůležitější myšlenky firmy Gorenje

V současnosti se již jedná o jednoho z předních evropských výrobců elektroniky s přibližně 10 000 zaměstnanci. Tento producent si vybudoval i silné mezinárodní renomé. Celkem své produkty dodává do více než 90 zemí po celém světě.

Vize společnosti stojí především na snaze ulehčovat spotřebitelům život prostřednictvím jejich výrobků, a to především v každodenních okamžicích. K tomu přispívají desítky let zkušeností a dovedností, technologické inovace a více než 400 patentů.

Významně také tato společnost klade důraz na design svých produktů, což dokazují i četná ocenění jako Red Dot Award a IF Design Award. Držitelem těchto prestižních ocenění se značka Gorenje stala dokonce několik let po sobě. Celkem Gorenje obdržela na čtyři desítky cen.

Gorenje tak propojuje praktičnost se stylem a současně se snaží udržovat své produkty v příznivých cenových hladinách.

Značka Gorenje dnes

Od roku 2018 je celá společnost součástí skupiny Hisense, což je nadnárodní výrobce, který se zaměřuje především na elektroniku. Těží tak ze silného mezinárodního zázemí. Jeden z výrobních závodů má společnost dokonce i v České republice.

Dnes Gorenje nabízí malé či velké spotřebiče do kuchyně, produkty určené pro péči o prádlo, ale také pro péči o tělo. Ty prodává pod svými vlastními značkami Gorenje a MORA. V portfoliu značky naleznete chladničky, pračky, myčky, digestoře nebo například také sporáky. A to jak v klasické podobě, tak také ve variantě vestavěných spotřebičů.

Značka Gorenje nově na e-shopu DobreElektro.cz

Rozsáhlou nabídku spotřebičů Gorenje nyní naleznete taktéž u nás na e-shopu www.dobreelektro.cz. A to i se spoustou atraktivních slev a akcí, které vám umožní nakoupit výhodně. 

V případě, že si s výběrem konkrétního produktu nebudete jisti, můžete se na nás s klidem obrátit a my vám rádi pomůžeme. Za našim internetovým obchodem stojí tým specialistu, který vám s výběrem vždy ochotně pomůže.


Mrkněte na další články